Misja

Każdy człowiek chce być zdrowy,
sprawny i czuć się dobrze w swoim ciele.

Wszyscy znamy przysłowie “w zdrowym ciele zdrowy duch” i chyba nie ma osoby, która nie przyznałaby, że tak właśnie jest – dobre zdrowie oznacza dobre samopoczucie i pogodę ducha. Sytuacja ta nie zmienia się nawet w starszym wieku i każdy, obojętnie, ile miałby lat, powinien i zazwyczaj bardzo chce, dbać o swoje zdrowie.

Niestety, rzeczywistość często utrudnia seniorom odpowiednie dbanie o kondycję organizmu. Publiczna służba zdrowia, przytłoczona wszechobecną biurokracją oraz ogromną liczbą pacjentów nie jest w stanie sprostać wyznaczonym zadaniom i świadczyć usługi medyczne na takim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali. Efektem wspomnianych problemów są długie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty bądź zabieg lekarski, wielogodzinne stanie w kolejkach w przychodni czy niekiedy przedmiotowe traktowanie pacjenta. Bardzo często od zauważenia u siebie pierwszych objawów choroby do faktycznego rozpoczęcia leczenia trzeba przejść długą drogę, od kilkukrotnych prób dodzwonienia się do rejestracji w przychodni, przez uzyskanie skierowania, po miesiące, a nawet lata, oczekiwania na wizytę u specjalisty.

Nie godzimy się na to, dlatego postanowiliśmy
stworzyć alternatywę dla pacjentów-seniorów.

Geriatryczne Centrum Medyczne to miejsce, w którym każdy, kto spotkał się z opisanymi wcześniej problemami, będzie mógł uzyskać pomoc medyczną. Dla nas najcenniejsze jest ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego nie zaznasz u nas kolejek, frustracji i stresu. Przekonasz się za to, że proste telefoniczne umawianie się na wizytę jest możliwe, co więcej bez skierowania i na szybki termin. Sama placówka to przyjazne miejsce, gdzie profesjonalny, życzliwy zespół zawsze gotowy jest wykorzystywać światowej klasy sprzęt do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Chcemy nie tylko zwiększać dostępność do opieki geriatrycznej, ale także pokazać, że można to robić w dobry, pozytywny sposób.

Nasze Centrum powstało właśnie z myślą o osobach powyżej 50 roku życia. Diagnozując i lecząc takie osoby, chcemy pokazać, że każdy człowiek, w każdym wieku, zasługuje na swobodny dostęp do opieki lekarza specjalisty. Pokazujemy też, że prywatna opieka medyczna to atrakcyjna alternatywa dla publicznej służby zdrowia, która w dłuższej perspektywie prowadzi do oszczędności czasu, pieniędzy i nerwów. Naszą pasją jest medycyna, a także pacjent – każdy, kto do nas przychodzi, jest ważny i zasługuje na to, by poważnie podejść do jego problemu. Osoby w podeszłym wieku są w szczególny sposób narażone na problemy ze zdrowiem, dlatego tak bardzo ważne jest, aby wiedziały, że nie są skazane na korzystanie ze źle funkcjonującego systemu.

Ważnym aspektem naszej działalności jest też zwiększanie dostępu do opieki geriatrycznej, a także świadomości Polaków na temat tej dziedziny medycyny. Niestety mimo rosnącej liczby osób starszych, potrzebujących pomocy lekarza, wciąż za mało jest w naszym kraju placówek zajmujących się schorzeniami wieku podeszłego. Podczas gdy obecność w każdej przychodni pediatry wydaje się każdemu oczywista, o pochyleniu się nad problemami osób starszych na co dzień się nie mówi. Tworząc Geriatryczne Centrum Medyczne, pokazujemy, że miejsca tego typu są bardzo potrzebne, a seniorzy to bardzo ważna dla systemu opieki zdrowotnej grupa osób.

W GCM coś dla siebie znajdą zarówno aktywni, dbający o zdrowie seniorzy, na których czekają pakiety badań profilaktycznych, jak i osoby z wszelakimi schorzeniami. Zajmujemy się zdrowiem osób starszych kompleksowo, oferując diagnozę i leczenie.

Jeśli więc czujesz się przytłoczony problemami służby zdrowia i bezskutecznie szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci zadbać o siebie – nie rezygnuj! Przyjdź do Geriatrycznego Centrum Medycznego, gdzie czekają na Ciebie ludzie z pasją i przekonaj się, że korzystanie z opieki medycznej może być proste i przyjazne. Profesjonalizm, zaangażowanie, życzliwość, szybkość i dostępność – to wszystko każdego dnia oferujemy naszym pacjentom.